Black Friday 2024

Black Friday s šialenými zľavami

Black Friday je tu a predajcovia prichádza s najväčšími zľavami za celý rok. Preskúmajte tie najlepšie akcie na Čierny piatok!

Zľavový kód 5%

Zľavový kód 10% na všetko

Čierny piatok prichádza a s ním aj najväčšia akcia na Slovensko

Ešte ste nepočuli o Black Friday alebo v preklade o Čiernom piatku? Je to nakupovacie sviatok, kedy predajcovia uvádzajú tie najlepšie zľavy za celý rok. Je to určitý bonus pre zákazníkov, ktorí sa pustia do vianočných nákupov v predstihu. Tento americký pojem sa u nás úspešne ujal a dnes snáď nenájdete úspešný slovenský e-shop, ktorý by zľavy na Black Friday nemal.

Aký je dátum Black Friday pre 2023?

Black Friday každoročne prebieha v druhej polovici novembra, ale konkrétny dátum sa líšia. Prebieha totiž jeden deň po dni vďakyvzdania, ktorý pripadá na štvrtý štvrtok v novembri. Nebudeme vás napínať, Black Friday tento rok prebehne 24. Novembra. Avšak zľavy prebiehajú už cca 2 týždne pred čiernym piatkom a ešte minimálne cez víkend, ktorý nasleduje po čiernom piatku. Niektorí predajcovia dokonca vyhlasujú Black Friday aj na jar alebo v lete a vezú sa na vlne toho, že ľudia berú Black Friday ako synonymum pre zľavy a moc presne nevedia, kedy vlastne prebieha.

black-friday-slevove-kody

História Čierneho piatku

Jedná sa o marketingový sviatok, ktorý má svoje korene v USA v 60. rokoch. Dátum čierneho piatku bolo nastavené na deň po dni vďakyvzdania pravdepodobne preto, že sa predpokladá, že v tento deň sa obchody dostávajú do čiernych čísel. Dlho bol tento sviatok len americkú a kanadskú tradíciou, u nás sa neho predajcovia chopili až okolo roku 2011.

Black Friday na Slovensku

A ako to prebieha vôbec u nás? Oficiálny dátum čierneho piatku je 24.Novembra. Avšak slovenské prostredie e-commerce si tento sviatok vyložilo po svojom a na zľavy natrafíte už počas novembra. Black Friday Alza prebieha prakticky po celý mesiac a ponúka rôzne zľavy do výšky až 80%. Astratex ponúka Black Friday víkendy a natrafíte tú na zľavy až 60%. Regiojet ponúka Black Friday a to po celý mesiac, takže môžete nakupovať akčné lístky za skvelé ceny. V oblasti módy zase Answear ponúka celý november akciu Black November, ktorý poteší každého z nás. A ak ste nestihli Alza Black Friday, tak vás prekvapíme. Na Alze Black Friday prebieha na jare alebo v lete. Sviatok si tú vyložili naozaj po svojom.

Proste na Čierny piatok sa oslavuje v e-shopoch všade. Elektroniku nakúpite na Black Friday 2023 v e-shopoch Alza, CZC, OKAY, Datart, Kasa, Euronics, Mall, iStores, iStyle. Medzi najpredávanejšie značky elektroniky na Black Friday 2021 boli Apple, Samsung, Huawei, LG, Sony alebo Phillips. Dobre sa predával na Black Friday taky iPhone.

Tohtoročný Black Friday 2019 by mohla mať silný dopyt po AirPods Pro, Macbook, iPhone 11 Pro, Apple Macbook Pro 2019, Macbook Air, Xiaomi Redmi Note 8 Pro alebo Samsung Galaxy S10e. Ak elektroniku nepotrebujete, ale zháňate niečo na seba za parádne ceny, skúste na Black Friday Zoot, ABOUT YOU, Zalando, Astratex alebo Deichmann.

black-friday-sleva

Ako nakupovať na Black Friday?

Strážte si ceny tovaru. Môžete využiť porovnávač Heureka a uvidíte, či uvedená zľava je naozaj tak výhodná. Stačí si porovnávať ceny tovarov v priebehu času a tiež s konkurenciou. Na prvý pohľad vyzerá všetko krásne. Počítajte s tým, že e-shopy s ponukou 80% zľavou ponúka len u niektorých vybraných produktov. Nenechajte sa vykoľajiť a nakupujte s chladnou hlavou. Black Friday v Slovensku ponúka naozaj zaujímavé zľavy, stačí sa len riadiť sedliackym rozumom. K nákupom nezabudnite využiť zľavové kódy, ktoré nájdete u nás alebo kombinujte zľavu s dopravou zdarma.