Poďte si užiť relax a vyvaliť nohy do sauny

PromoKupon guarantee

Všetky zľavy garantujeme. Odmena pre každého, kto tu nájde neplatnú akciu!

Každý z nás si zaslúži oddych a chvíľu pre seba, aby sme po náročnom dni opäť ožili a mali viac energie na svoje životné úsilie. Pre tieto prípady je tu predovšetkým sauna, ktorá svojou širokou ponukou uspokojí aj neochotných jedincov, ktorí sa doteraz tepla skôr báli.

Saunový svet nebol nikdy dostupnejší

Saunia.sk je miesto, kde nájdete všetko, čo potrebujete pre skvelý relax. Ponúka širokú škálu parných a fínskych sáun, bazénov a tematických večerných ceremoniálov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa stresu a zažiť niečo nové. Ich saunový svet má pobočku aj mimo Českej republiky v Bratislave, takže si môžete užiť relax aj v našich končinách a predovšetkým - prvý vstup zadarmo.

sauna-treatment-2022-01-26-21-17-59-utc.jpg

Chceli by ste mať vstup zadarmo? Žiadny problém, priatelia. Stačí si pozrieť webovú stránku Saunia a pri registrácii zadať promo kód, ktorý nájdete na našej webovej stránke. Tým ušetríte a v peňaženke vám zostane viac peňazí, ktoré môžete použiť aj na soľný peeling, masku alebo občerstvenie v ich bare.

Čo môžete v Saunia navštíviť?

V prvom rade nesmiete minúť úplnú klasiku tejto relaxačnej aktivity. Medzi ne patrí Fínska sauna, ktorá je tradičným typom sauny. Tieto sauny sa vyznačujú vysokými teplotami a nízkou vlhkosťou vzduchu, čo vytvára suché a teplé prostredie na hĺbkové uvoľnenie a detoxikáciu. Teploty v fínskej saune sa obvykle pohybujú medzi 80 a 100 °C.

Parná sauna, tiež známa ako parný kúpeľ, sa vyznačuje vysokou vlhkosťou vzduchu a nižšími teplotami ako Fínska sauna. Teploty v parnej saune sa obvykle pohybujú medzi 40 a 60 °C. V parnej saune sa voda nalieva na rozžeravený kameň, čo vytvára paru a zvyšuje vlhkosť vzduchu.

Pokiaľ sa bojíte, že vám Saunia neurobí dobre a chcete sa pozvoľne prehrievať, zavítajte do ich Soľnej sauny. Soľná sauna pôsobí veľmi jemne a ocenia ju predovšetkým nováčikovia v saunovaní, a to vďaka príjemnej teplote okolo 40 °C.

zlavovy-kod-saunia.jpg

V saunovom svete Saunia nájdete aj Tropickú saunu, v ktorej na vás čaká podstatne väčšia vlhkosť pri nižšej teplote ako vo Fínskej saune či saunu s parným nárazom, kde sa teplota pohybuje okolo 90 °C. Tento variant sauny je vybavený zariadením, ktoré v pravidelných intervaloch polieva rozpálené kamene na kachliach vodou a horúci vzduch potom rozfúka po ohrievači. Každých zhruba 5 minút tak vaše telo zasiahne intenzívna tepelná vlna, ktorá zvýši vaše vnímanie pocitového tepla.

Po poriadnom vypotení môžete využiť možnosť ochladzovacieho bazénika, posypať sa ľadovými kryštálmi z ľadovej studne alebo na seba vyliať plné vedro studenej vody, ktoré vám zaistí naozaj intenzívny zážitok. Na niektorých pobočkách môžete tiež využiť krásny výhľad z terasy na priľahlé okolie. V popoludňajších hodinách môžete navyše navštíviť Saunový ceremoniál.

Vyhladlo vám, máte sucho v krku a chceli by ste sa občerstviť? Žiadny problém. Navštívte ich Osviežujúci bar Saunia a vyberte si z ich bohatej ponuky nápojov a chutných pokrmov, ako je pizza, panini či toasty so šunkou a syrom.

Vydané: 12.9.2023