Veľkonočné zľavy 2024

Veľkonočné zľavy vám prinesie veľkonočný zajačik

Veľkonočné zľavy, ktoré si naozaj zamilujete

Momentálne tu nie sú žiadne zľavy. Sezóna pre Veľkonočné zľavy prebieha od %štart% do 8.4.2024.

Veľká noc sa blíži a to je obdobie, ku ktorému patrí sviatočne prestretý stôl, jarné dekorácie ako veľkonočné vajíčka, korbáče, ďalej tradičné jedlá ako baránok alebo mazanec. Tiež natrafíte na zaujímavé veľkonočné zľavy v hypermarketoch prevažne na jedlo a sladkosti. Veľkonočné zľavy, ale ponúka oveľa viac a ponuka je naozaj pestrofarebná. Nájdete tu zľavy tiež na oblečenie, obuv, módne doplnky, ďalej vlasovú a telovú kozmetiku alebo bytové doplnky či dokonca zľavy nábytok alebo elektro. Túžite stráviť sviatky v pohodlí a pokoja? Využite naše zľavy na veľkonočné pobyty pre dvoch či celú rodinu napríklad do hôr na lyže.

Veľkonočný pondelok

Veľkonočný pondelok je dňom, ktorý nasleduje po nedeľu Zmŕtvychvstania Pána. U nás sa oslavuje Veľká noc najrôznejšími tradíciami a zvyklosťami, ktoré možno zaradiť k prechodovým rituálom končiaci zimy a nastávajúceho jari. Cirkevné oslava Veľkej noci má sa spája ku Kristovej víťazstvo nad smrťou (tj. Vzkriesenie) - základný bod celého kresťanstva. V Českej republike potom tečie alkohol prúdom, rastie záujem o cukrovinky a pečivo. Ľudia majú veľký záujem o pečenie suroviny ako vajce, múku, mlieka, vanilkových cukrov a ďalšie. Pri "šmigrustu" tečie zase alkohol prúdom, chlebíčky a deťom sa dávajú cukrovinky a rôzne sladkosti.

Veľkonočné zľavy

Veľká noc je pre obchodníkov hneď po Vianociach najlepším obdobím v roku. Obchodníci ponúkajú veľkonočné zľavy a akcie nielen u potravín, ale napríklad aj u pohonných hmôt. Môžete tak natrafiť na zaujímavé zľavy na čerpacích staniciach. Ak neoslavujete Veľká noc, môžete využiť veľkonočných zľavy na ponuky pobytov a zájazdov na lyže. Nenechajte si ujsť túto príležitosť na odpočinok.

Veľká noc v Slovenskej republike

Veľká noc sa u nás oslavuje v nedeľu a pondelok. Veľkonočná nedeľa sa nesie v znamení radosti a veselosti nad zmŕtvychvstaním Ježiša Krista. V kostoloch sa konajú slávnostné bohoslužby, svätí sa veľkonočné pokrmy ako baránok alebo mazanec. Veľkonočný pondelok je u nás súvisí skôr ľudovými zvykmi. Rodiny v tento sviatok oslavujú a nechýba pri jedálenskom stole mäso, najmä v sekané kombinácii s vajcami ako masové plnky.

Typická tradícia je korbáč, kedy chlapi vyšľaháme ženy vlastnoručne upletenou vrbovú korbáčom zdobenou stužkami alebo ich kúpi. Legenda hovorí, že vŕba je prvý strom, ktorý na jar kvitne. Ohybnosť prútikov má zaručiť plodnosť. Vyšľahanou nemá bolieť, ale skôr sa ženy naháňane. Počas nasledujúceho roka žena neuschne a muža odmení kraslice, maľovaným vajíčkom, sladkosťami alebo panákom alkoholu.

Veľká noc vo svete

V USA sa oslavuje veľkonočné sviatky s veľkonočné udalosťou zvanou "Easter Egg Roll". Táto tradícia sa pravidelne odohráva na trávniku pred Bielym domom. Americký prezident pozve deti, ktoré na záhrade hľadajú ukrytá čokoládové vajíčka, ktorá schoval veľkonočný zajačik. Vo Veľkej Británie je celý rad zvykov a to podľa grófstva. Oslavuje sa tu tiež kresťanský sviatok Zelený štvrtok, kedy si ľudia nechávajú požehnať posväteným olejom. Nóri dodržiavajú tradíciu, ktorá sa nazýva "Paaskekrim", tzv. Veľkonočný zločin. V tomto období sú obľúbené detektívky alebo thrillery. Zvyk pochádza údajne kedy na titulných stránkach novín podporoval vydavateľ kníh predaj svojho nového krimi románu. Nóri tiež trávi čas na lyžiarskych chatách alebo na svahoch hôr.